BNI – erdvė inovatyvioms idėjoms realizuoti kartu su bendruomene

Anksčiau ar vėliau prieini situaciją, kai tau atrodo, kad visi tavo turimi kontaktai yra išsemti ir norisi kažko naujo. Būtent tokia būsena ir nulėmė, kad nusprendžiau prisijungti prie BNI Lietuva organizacijos”, sako Justas Grubevičius, tarptautinės kompanijos Dussmann Service komercijos direktorius.

J. Grubevičiui tapus BNI Nemunas klubo nariu, socialinis kapitalas kryptingai augo: iš karto atsirado mažiausiai 50 naujų pažinčių, vėliau ir 100, 200 kontaktų. Dabar beveik kiekvienu atveju žinau, kur galiu kreiptis, jei iškyla vienokių ar kitokių iššūkių.

Potencialius klientus mėgstantis stebinti naujovėmis narys teigia, jog būtent inovatyvus pažiūris padeda išsiskirti iš kitų konkurentų. Pasiūlydamas kitokį sprendimą, atsiduri priekyje, o BNI bendruomenė tai dažnu atveju padeda įgyvendinti.”

Pasiūlydamas kitokį sprendimą, atsiduri priekyje, o BNI bendruomenė tai dažnu atveju padeda įgyvendinti.”

Paklaustas, kokią problemą jo atstovaujamam verslui padeda spręsti BNI sistema, Justas užtikrintai teigia: „BNI veikia greita sprendimų paieška, kai kažko reikia čia ir dabar. Tai man leidžia taupyti laiką, nes užsakęs paslaugą, galiu netikrinti, ar ji atliekama kokybiškai. Žinau, kad patikimi BNI partneriai viską padarys gerai, o aš skiriu laiką kitiems darbams. Taip yra todėl, nes BNI nariai vienas dėl kito žengia ekstra mylią. Iš savo srities profesionalų visada tikiuosi, kad jie dėl tavęs žengs papildomą žingsnį, paaiškins, patars ir padarys iki galo tiek, kiek tikėjaisi ir dar truputį daugiau. Tai stiprina ryšius bei skatina pasitikėjimą.”

Pasak Justo, tave neišvengiamai gali aplankyti sėkmė, kai esi erdvėje, pilnoje įvairių kontaktų. Man patinka pažinti naujus žmones, suprasti naujus verslus ir jų subtilybes. Be to, esu gavęs ir keletą įdomių, didelių arba svarbių ateities plėtrai kontaktų bei užsakymų, kurie generuoja pajamas ir iki šiol. Tam kartais užtenka atsidurti tinkamoje vietoje ir laiku, paprašyti konkrečios rekomendacijos. Mano patirtis rodo, kad gautas ir vos šiltas kontaktas, gali atnešti kelių milijonų vertės kontraktą.”

Paklaustas apie asmeninius pokyčius, kurie įvyko per 4 metų narystės laikotarpį, vyras atviras: Sakoma, kad viena iš didžiausių žmonių baimių yra viešasis kalbėjimas. Su šia baime ir aš atėjau į BNI. Šiandien tai atrodo juokinga - galiu pasakyti kalbą prieš auditoriją, laisvai ir su improvizacijomis reprezentuoti įmonę tarptautiniuose konkursuose. Karantino laikotarpiu net pradėjau vesti protų mūšius. Jaučiu, jog kartais net smagu kalbėti viešai.

Visada norisi tobulėti ir padaryti daugiau, ypač jei matai, kad gali kažką pakeisti ir būti naudingas bendruomenei. O bendruomenes reikia kurti ir puoselėti, nes istoriškai jos išgyvendavo daug ilgiau nei pavieniai žmonės ar gyvūnai.”