BNI - padeda išspręsti visus iššūkius

250 000 €

„Didžiausia BNI vertė yra ta, kad nariai padeda išspręsti visus iššūkius“, sako L. Giliun, UAB Leonardo autoservisas vadovas ir jau 6 metus BNI Ąžuolas narys. Prisijungti prie BNI Lietuva organizacijos Leonard nutarė iš karto, kai tik sužinojo, jog jam atsirado laisva vieta skyriuje.

 

Verslo pokyčiai prisijungus prie BNI

Leonard pasakoja, jog BNI jam padėjo pakeisti požiūrį į klientus ir visiškai atsisakyti reklamos paslaugų, nes klientai ateina vien tik iš rekomendacijų. „Mano visi klientai yra pažįstami 100 %, nėra svetimų, žinau, iš kur atėjo kiekvienas klientas ir kodėl atėjo“. Taip pat L. Giliun džiaugiasi, kad nuo šiol gali rinktis, su kuriais klientais dirbti, o su kuriais ne, nes darbai planuojami gerokai į priekį. „Kai tapau nariu tiesiog atradau sistemą, kurioje žmonės vienas kitam padeda, o ne tiesiog laukia galutinio rezultato. Jautiesi tarsi įeitum į komforto zoną, nes aplink visada yra žmonių, kurie padeda, o taip pat skatina ir pasitempti. Visada gauni grįžtamąjį ryšį, turi palaikymą iš bendruomenės ir įgauni stabilumo pojūtį.“

 

Iššūkių sprendimas versle

Per BNI narystės metus ženkliai prasiplėtė nario socialinis kapitalas: užsimezgė naujos pažintys, padedančios vystyti savo verslą. L. Giliun dalinasi: „aš kitokio būdo žmogus, man labai sudėtinga kažką nuosekliai skaičiuoti, matuoti pačiam. Man patinka užsiimti savo amatu ir žinoti, kad visa kita versle veikia, o BNI nariai padeda išspręsti visokias administracines problemas net neišeinant iš klubo ribų“. Taikytas Givers Gain® principas („laimi besidalijantys“) ir noras pirmiausia padėti kitiems nariui grįžo kokybiškomis rekomendacijomis. Bendrai per narystės BNI Ąžuolas skyriuje metus verslininkui pavyko sugeneruoti daugiau nei 250 000 tūkst. eurų pajamų. „Reikia įjungti grandininę reakciją: man patinka padėti kitiems, ir tada kiti padeda man. Užsisuka toks žmonių ratas, kuris užpildo užsakymus ir galiausiai atneša pinigus“- džiaugiasi ilgametis BNI narys.

 

Asmeniniai pokyčiai su BNI

Paklaustas apie asmeninius pokyčius, kurie įvyko per 6 metų narystės laikotarpį, verslininkas juokiasi, jog BNI jam labiau leido panaudoti turimus įgūdžius, o ne atnešė naujų. „Man viskas labai tiko, nes visada domino visuomeninės veiklos, tačiau nėra daug tokių terpių, kur galėčiau save taip realizuoti. Aš turėjau tų įgūdžių, bet neturėjau, kur jų pritaikyti. BNI nuo pirmų dienų viskas atrodė taip pažįstama. Nėra pasaulyje kitų vietų, kur man viskas taip tiktų.“

 

Verslininkas BNI narių dėka ne tik skaičiuoja padidėjusias pajamas, bet ir džiaugiasi, kad savo įmonės veiklą pakėlė į naują lygį. Pasiteiravus, kas skatina būti aktyviu BNI nariu, L. Giliun dalinasi, jog pandemijos laikotarpiu buvo galima gerai pamatyti, kaip kiti verslininkai sukasi savo ratuose ir nemato, kokia yra situacija. Su BNI patenki į aplinką, kurioje bendrauji ne su tarpininkais, o su vadovais, kurie padeda orientuotis situacijoje, suteikia vidinio augimo, ir yra atspirtis.