Efektyvus rekomendacijų dalijimasis tikrai vyksta, tik reikia suvokti Givers Gain vertę

895 000 €

Bendras verslas, bendri tikslai, skirtingos veiklos ir BNI skyriai – taip sėkmė aplankė žymiai greičiau nei tikėtasi. Jau beveik ketverius metus Linas Mackevičius, BNI Aitvaras narys, ir Eglė Mackevičiūtė, BNI Amber narė, augina UAB „Elmarsa“ verslą ir džiaugiasi pasiektais rezultatais.

Jų pažintis su BNI užsimezgė prieš 5 metus, bet tuomet apsilankę BNI susitikime, jie sudvejojo ir nusprendė šiek tiek luktelti. Praėjus metams, sudalyvavę BNI Aitvaras skyriaus pusryčiuose, tvirtai nusprendė jungtis. Kaip Eglė pasakojo, jų apsisprendimą nulėmė tai, kad būdami dar svečiais, jie gavo užsakymą, kurio suma padengė BNI narystės kainą. „Pamatėme naudą ir tikrai galime teigti, kad rekomendacijų dalijimasis vyksta! Linui tapus BNI Aitvaras skyriaus nariu, atsirado didesnis poreikis verslo plėtrai, rekomendacijoms ir pažintims, todėl Eglė prisijungė prie BNI Amber klubo.

Paklausti, kokį iššūkį BNI jiems padeda spręsti veikloje, Eglė net nedvejodama atsakė, kad tai patikimi partneriai ir išsigrynintas klientų segmentas. „Mums labai svarbu turėti patikimus partnerius, kadangi siūlome klientams pilną paketą, į kurį įeina ir mūsų partnerių rekomendacijos klientams. BNI mums padėjo daug lengviau surasti patikimus partnerius ir padidinti potencialių klientų ratą. BNI narių geranoriškumas yra tikra dovana, kadangi dingo „šalti“ skambučiai. Priešingai, pokalbis visada būna šiltas, jaučiasi susidomėjimas ir pasiryžimas padėti.“ Taip verslininkams pavyko išsigryninti tikslinius klientus, su kuriais jie nori dirbti. Dėl BNI narių duotų rekomendacijų, įmonės apyvarta padidėjo mažiausiai 30%. Rekomendacijos virto užsakymais ir skaičiuojant BNI narystės laikotarpį, verslas gavo daugiau nei 895 000 eurų papildomų pajamų.

„Mums pirmiausia yra labai artima Givers Gain filosofija, nes BNI galima dalintis nebūtinai ieškant sau konkrečios naudos, o tiesiog ištiesti pagalbos ranką. Tai yra kaip investicija į savo veiklą ir būsimas pajamas. “

Pora sparčiai vysto verslą, nes BNI Lietuva narių ir ypač skyriaus kolegų dėka yra kuriamas nepertraukiamas užsakymų srautas. O paskutiniu metu jie gavo itin stambius ir patrauklius projektus. „Vilniuje įrengėme žaidimų klubą ir kelias klinikas, kas mums pagal profesiją labai įdomu. O svarbiausia, kad BNI nariai ne tik duoda rekomendacijas, bet ir šiltai supažindina bei pristato. Tai mums leidžia daug lengviau laimėti konkursus, ko anksčiau tikrai taip lengvai nepavykdavo padaryti.“ Verslininkai ne tik laimi konkursuose ir gauna rekomendacijų, bet padeda ir kitiems. Vykdydami projektus, jie įtraukia net iki 10 savo srities profesionalių iš skirtingų BNI skyrių. Visi jie įsitraukia net nedvejodami ir nesvarbu, iš kokio miesto narys būtų.

Tačiau didžiausia nauda ne tik nauji projektai, „bet ir pati pažintis su įvairiais verslininkais, kuriuos matome kiekvieną savaitę, bendraujame ir galime pajausti vienas kito pulsą. O kadangi susirenka įvairių savo sričių specialistų, visada galime su jais pasikonsultuoti.“ Tai didelė vertė, kadangi vienas asmuo neišmano visų sričių, o BNI bendruomenėje kiekvienas gali pasidalinti savo idėjomis ir patarimais.